PARA ořechy - nepražené

PARA ořechy - nepražené 200g Fresh Zip

Dostupnost:
ihned k odeslání
Cena:
109 Kč 89 Kč
(vč. DPH)

PARA ořechy - nepražené 500g Fresh Zip

Dostupnost:
ihned k odeslání
Cena:
219 Kč 179 Kč
(vč. DPH)

Para ořechy a jeho účinky na zdraví

  • Nervovém vyčerpání a duševní slabosti
  • snižují „špatný cholesterol“ a zvyšují „dobrý cholesterol“ v krvi
  • Výpadcích paměti
  • Špatné koncentraci
  • Mírně projímají
  • Napomáhají těm, kteří přestávají  s kouřením, díky vitamínu B1 a jeho účinkům na nervovou soustavu

 Složení: 100% jádra ořechů Para,  *Alergen* 

Země původu: Bolívie

Kalorické složení: 66% tuku, 14% bílkovin, 12% sacharidy a 7% vlákniny

Balení : Fresh-zipový sáček - možnost opakovaného uzavření.

               VAKUO - vakuově baleno

Surovina může obsahovat stopy arašídů a ostatních skořápkových suchých plodů, sezamu, sušeného mléka a oxidu siřičitého.

Více viz. podrobnější informace.

Objednací číslo: k110
Výrobce: Dobré Plody
Kategorie: Ořechy a semínka
Dostupnost: ihned k odeslání
Druh: Paraořechy

 V poměru na 100g váhy jsou tyto ořechy největším přírodním zdrojem hořčíku, 376mg na 100g.

Para ořechy jsou bohatým zdrojem bílkovin. Obsahují přes 66% tuku, vitamíny B1 (1 mg na 100g - což je více než v mase, mléce a vejcích), B6, B3, vit. E, železo, hořčík, draslík, selen, fosfor a zinek.

Doporučují se hlavně při nervovém vyčerpání a duševní slabosti, výpadcích paměti, špatné koncentraci atd . Mírně projímají.

Kvůli vysokému obsahu vitamínu B1 a jeho příznivému účinku na nervovou soustavu by měli jíst para ořechy i ti, kteří se snaží přestat kouřit. (Více vit. B1 obsahují už jen pšeničné klíčky, pivní kvasnice, slunečnicová semínka a piniové oříšky).

 

Juvie ztepilá (Bertholletia excelsa) je vysoký strom z čeledi hrnečníkovité, jediný druh rodu juvie (Bertholletia). Roste v deštných pralesích Jižní Ameriky. Strom je významný pro svá semena — para ořechy.

 

Rozšíření:

Juvie se přirozeně vyskytuje v amazonské části Jižní Ameriky od Kolumbie a Francouzské Guyany po Bolívii a Peru. Roste na nezaplavovaných půdách v tropických deštných lesích ve výšce 100 až 200 metrů nad mořem. Juvie dorůstá výšky 40 až 50 metrů a je jedním z nejvyšších stromů Amazonie.

Využití :

Plody kvůli vysokému obsahu tuků po vyloupání rychle žluknou, nevyloupané a chlazené vydrží až dva roky. Čerstvé ořechy jsou na lomu krémově bílé až bílé, sladké chuti; žluté a nahořklé ořechy jsou již žluklé. Pro alergiky může být konzumace riziková.

Kvalitní olej z para ořechů, bohatý na vitamíny, vyživuje a revitalizuje pokožku a je často užíván v kosmetických přípravcích.

POZOR na předávkování :

 Odborníci upozorňují především na to, že s konzumací para ořechů to netřeba přehánět. Ideální je, pokud denně zkonzumujete hrst různých oříšků, kde se bude nacházet i několik para ořechů. Rizikovým se může stát především selen. V krátkodobém horizontu může doporučené dávkování (65 mikrogramů) zvýšit, ale nad 900 mikrogramů se stává toxickým. Ve velkých dávkách způsobuje zažívací problémy, lámání nehtů, vypadávání vlasů, nervozitu či deprese. Takže na to pozor.

Doprava zdarma

Pří nákupu nad 1500 Kč

Sleva na další nákup

slevy 5% a 10%

Záruka čerstvosti

Zdravé a čerstvé zboží

Jsme tu pro vás

On-line podpora uživatelů