RAW MAKADAMOVÉ ořechy

RAW MAKADAMOVÉ ořechy 200g

Dostupnost:
ihned k odeslání
Cena:
239 Kč 219 Kč
(vč. DPH)

RAW MAKADAMOVÉ ořechy 500g

Dostupnost:
ihned k odeslání
Cena:
509 Kč 479 Kč
(vč. DPH)

*RAW PRODUKT – surovina byla zpracována do teploty 42°C, živá strava.

Složení: 100% MAKADAMOVÉ OŘECHY  RAW* - *ALERGEN

 Balení : Fresh-zipový sáček - možnost opakovaného uzavření.

 

Země původu : Afrika - Keňa

Makadamy mají ze všech ořechů nejvíce prospěšných mononenasycených mastných kyselin, jejichž pravidelný příjem snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění. Tyto lahodné ořechy jsou také vynikajícím zdrojem manganu, thiaminu (vitaminu B1) a důležitých antioxidantů – vitaminu E a selenu. Makadamy dokonce obsahují všechny esenciální aminokyseliny – stavební látky bílkovin, které jsou důležité pro růst a regeneraci svalů a imunitní systém.

Makadamové ořechy (také queenslandské či puma ořechy) jsou velmi chutné a hodnotné; patří k nejdražším ořechům na trhu. Jedná se o plody druhů Macadamia integrifolia či Macadamia tetraphylla, které jediné jsou hospodářsky využívány. Často se lze setkat také s plody kříženců těchto dvou druhů. Zbývající druhy plodí buď nejedlé, nebo přímo jedovaté ořechy.

Surovina může obsahovat stopy arašídů a ostatních skořápkových suchých plodů, sezamu, sušeného mléka a oxidu siřičitého.

Více viz. podrobnější informace.

Objednací číslo: k115
Výrobce: Dobré Plody
Kategorie: Ořechy a semínka
Dostupnost: ihned k odeslání
Další kategorie: RAW food produkty
Druh: Makadamové ořechy

*RAW PRODUKT – surovina byla zpracována do teploty 42°C, živá strava.

Makadamie (Macadamia) je rod dvouděložných rostlin z čeledi proteovitých. Zahrnuje 4 druhy a je rozšířen výhradně v Austrálii.

Popis

Jedná se o stálezelené stromy dorůstající výšky od dvou do dvanácti metrů. Listy jsou dlouhé a úzké. Vzhledem ke své odolnosti se pěstují také u nás, obvykle však pouze jako dekorativní kbelíkové rostliny. Rostliny jsou samosprašné a v případě roubovaných jedinců plodí již po třech letech. Snesou pokles teploty až na 0 °C. Rod je pojmenován po Johnu Macadamovi, který byl kolegou botanika Ferdinanda von Muellera.

Rozšíření

Rod zahrnuje v současné taxonomii 4 druhy a je rozšířen výhradně v Austrálii. Některé další druhy s výskytem též na Nové Kaledonii a Sulawesi byly přeřazeny do jiných rodů.

Doprava zdarma

Pří nákupu nad 1500 Kč

Sleva na další nákup

slevy 5% a 10%

Záruka čerstvosti

Zdravé a čerstvé zboží

Jsme tu pro vás

On-line podpora uživatelů