Tykev (dýně) jádra loupaná Čína (Vakuo balení)

Tykev (dýně) jádra loupaná Čína (Vakuo balení) 500g

Dostupnost:
ihned k odeslání
Cena:
95 Kč
(vč. DPH)

Jedná se o cenný zdroj výživových hodnot. 

Narozdíl od dýně "Štýrské", nebo nám známe "České" ze zahrádky jsou tyto jádra drobnější.

  Tykvová semena jsou zdrojem zinku, který je důležitý pro imunitní systém. Je vhodné je před konzumací na několik hodin namočit do hrnku s vodou, čímž se aktivují enzymy. Takto namočená jsou dýňová semena skvělou surovinou pro výrobu omáček a dresingů.

Země původu: Čína

Složení: 100% jádra tykve - loupaná

Balení : Vakuově baleno

 

Skladování: Skladujte v suchu při teplotě nejvýše 25 st. C a relativní vlhkosti nejvýše 70%. Chraňte před slunečním zářením.

Surovina může obsahovat stopy arašídů a ostatních skořápkových suchých plodů, sezamu, sušeného mléka a oxidu siřičitého.

Více. viz. podrobnější informace.

Objednací číslo: k155
Výrobce: IBK trade
Kategorie: Ořechy a semínka
Dostupnost: ihned k odeslání

  Tykev je rod z čeledi tykvovité (Cucurbitaceae).Druhy a variety tykví, jako např. dýně, cuketa nebo patizon, se pěstují pro své plody jako zelenina. Jedná se o jednoletou popínavou rostlinu původem z Latinské Ameriky. Do Evropy se dostala koncem 15. století v souvislosti se španělskými kolumbovskými výpravami. Dýně je lidový název nejčastěji pro tykev obecnou (nazývanou také tykev turek nebo dýně obecná. latinsky: Cucurbita pepo, nejčastěji varieta pepo) nebo tykev velkoplodou (nazývanou také dýně velkoplodá, latinsky: Cucurbita maxima).

 

Obsahují esenciální mastné kyseliny Omega 3 a 6, hořčík, zinek, železo, vitaminy skupiny B a E a rostlinné bílkoviny. V období puberty působí blahodárně proti pupínkům a zlepšují kvalitu vlasů a nehtů. Starším lidem  snižují cholesterol a vysoký krevní tlak.

Doprava zdarma

Pří nákupu nad 1500 Kč

Sleva na další nákup

slevy 5% a 10%

Záruka čerstvosti

Zdravé a čerstvé zboží

Jsme tu pro vás

On-line podpora uživatelů